Co mladý jongens podrtil?

Nový průvodci po Moravě 9. června 2014, jáva

Jáva crew a kompanie dalších bouldristů pro vás připravila hned několik zajímavých oblastí především ve střední a jižní části Moravy. Z pískovcovích oblastí to jsou první vlašťovky: Rusava (part 1/4), Kameňák, Kozel a během týdne i Seníky. Z nepísků pak především Blansko, Maloměřice a Stránská skála u Brna, dále pak Říkonín a Jevišovice. Věříme, že si vyberete svojí oblast a řádně zabušíte!.... Zároveň s průvodci jsme rozjeli i projekt Podpořte nás. Pokud se vám průvodci (i starší) líbí a chtěli by ste finančně podpořit další mapování oblastí, údržbu webu a opravy starších oblastí, můžete nám na tuto činnost zaslat vámi určený finanční obnos. Děkujeme!

$photo->label

z nového průvodce

přidal: Jongi | přidáno: 09.06.2014 (0.16:07)

Chasing da train 25. května, Žleby

Vlak ujíždí a rozhodně nestaví, pročež dva měsíce nuceného zewlingu spíš ubíjí... Za tu dobu jsem stih vylézt akorát několik let vyhlídlé směry - Jánošíka na Zbojnických a Údolku na Kateřiňák, jinak ticho po pěšině.... Když jsem se před týdnem s Patrikem vydal na Saxinu, že trochu poškádlíme místní zvěř, ani zdaleka mi nenapadlo, že by mýtický bouldr Valašského koně ani zdaleka nebyl problémem. Kompaněro potrvrzuje a sám ladně navazuje v Tlustých chlapcích... O dva dny jsem dočistil i spodek štreky a krom hlavy nic nebránilo zřetězení této delikátnosti. Jóó, někdy je potřeba popustit uzdu, než?

$photo->label

Technická pasáž předchází silovému bouldru.

přidal: Asu | přidáno: 29.05.2014 (15.55:36)

Valais Máj, Valais Švýcarsko

I slunné dny se navrátili do úrodné nížiny mezi horami, kde jsem se octl v minulých dnech za účelem vyprášit kožichy místních Klettersteigů. Pokud nás nevyháněl déšť, tak to i šlo a pohledy zázračné.

$photo->label

Ferrata du Belvédère

přidal: Dála | přidáno: 11.05.2014 (15.05:57)

Zprávy z Basecampu březen, duben, Schweiz

Letošní podmínky na ledy ve Švajcu jsem už nestihl, taky tomu přispěla absence kvalitních (nebo aspoň nějákých) spolulezců. Byl jsem tedy donucen skalkařit většinou údolí a tahal jsem cesty do 5c na místním vápně. Turistično jsem se zatím dostal nejvíš na Titlis (3238). Uvidíme co se podaří dál, až bude míň sněhu a pomine Aprílové počasí. Jaava srdečně zvána na další techtlemechtle..

$photo->label

Schlusspiroute (oblast Chamiloch)

přidal: Dála | přidáno: 11.05.2014 (14.59:32)

Žulodění 19.-21. duben, okolí Černé Vody

Vetší brněnská squadra se rozhodla zavítat na sever, tak jsem se jich němnožko ujal a proved je místní nádherou. Klasika jsou Venušiny Misky - Těžká spára, Krvavá, Craft durch Oi!, ale i bouldry - Hlavonožec, Venušiny kuličky a pod. Další den Žulový a či Suchý vrch a na pondělí mega seanc na Větrné. Co mě zarazilo, že nik neokusil Buchara, i když to je asi nejvíc klasika místních hvozdů. (naštěstí padlo aspoň Fádní odpoledne)... Jinak se dost opravila klasa, ale pořád bych řek, že in progress... Jak to viděl Pok? - report. Já pak po cestě v Brünn okusil cos Zbojnických skal v Bílém Potoce...

$photo->label

kolem Fádního odpoledne - pht Kolouch

přidal: Asu | přidáno: 24.04.2014 (12.51:05)

Krasojízda březen 2014, Sloup

Výborná podmínka a zvýšený silový potenciál nenachal na pochybách, že je nutné kosit, dokud je kosa nabroušená. V jediný den se mi poprvé v Krasu podařilo vylézt dvě devítky - Lege Artis a Překvapení. O pár dnů později přidávám pro mně kdysi nepochopitelné Kdyby prase mělo křídla, kde namožete více stehna a třísla, než haksny a konečně i rozpažku Postěváku na spoďák, jenž s Paťákem střílíme toho dne z první. V deštivou neděli dolézám v Kostelíku dávný projekt Snesitelná lehkost blití, kde jsem nakonec závěrečnému stropobouldru skutečně propad (a ani nevím proč). Hafo atletická cesta, kde pevnost těla je nezbytnou podmínkou. Jinak si užijete krásně zaprášené lezení celou klenbou jeskyně.

$photo->label

Poštěvák na spoďák

přidal: Asu | přidáno: 24.03.2014 (9.30:05) | poslední editace: 24.03.2014 (8.30:05)

Lezba v Liberci březen, Vesec

Po pofidérní zimně strávené především na překližce bylo na čase vyrazit na výlet ven, ozkoušet, jestli se v té zimně udál nějaký ten progres. Zakoupení průvodce na Libereckou boulder oblast- Vesec byl takový malý krůček vpřed. Otevření byl takový krůček vzad. Zatraceně málo bouldrů v obtížnosti do 5C naznačovalo že, si moc nezalezu, ale i tak jsme se zkusili podívat po těch málo lehkých. Překvapením byl fakt, že jsme bouldry našli bez problémů, dalším překvápkem byl fakt, že 5C bouldry byly lehké a takřka padaly z prvních pokusů a to bez okolků. Rozmanité možnosti místních šutrů nabízeli stěnové lezení, rajbasové plotny, převislé hrany bez chytů a stupů, ale i převislé stěnky. První den se mi podařilo dát cesty hawk eye 6B+ na šutr Hawk, dál rajbasy Koroun 6A a Narkóza 5C a S Kousou 6A+na Zubaté, poté z prvního ladnou, fotogenickou linku Po Tlamě 6B+ na PitBulla, kde také člověka prověřila cestička typu rajbasového koutku Hladový Stýtu Nevěří 5C. Pro sobotní den toho bylo na mě až příliš.

 

V neděli jsem pln dobré nálady z předchozích úspěchů naklusal do skal, kde jsem byl ale první 2 hodiny pouze posílán k zemi a to jemnš, ale i obzvláště krutě spolu s původními stupy na nohách apod. Nakonec se zadařily nějaké lehčí věci na Titanicu a pak kratší trasa v žaláři Železná Panna 6A+, kde sem se také zabouchl do asi 6m traversu. Další nezdařená fota v sekci galerie.

$photo->label

Pod PitBullem

přidal: Koněv | přidáno: 16.03.2014 (12.43:08) | poslední editace: 16.03.2014 (11.44:07)

Šok! Stráník a Ondra v Rychlebech únor, březen 2014, Sokolí vrch, Žulový vrch

Nezvykle silná koncentrace síly se objevila v kopcích na severu. Pokud jste v okolí pozorovali minulý týden nějaké paranormální jevy, není se čemu divit. Oba popírači fyzikálních zákonů přijeli téměř ve stejné době nezávisle na sobě. Napřed pod Sokolím vylezl Adam ze stoje krásný směr na kámen Menhir - Vyprášený kožich. V okolí dále přidal SD k bouldru Die Welle a bouldr No. 9. Marťas řádil na Žulovém Vrchu, kde se rozlezl ve Mambě a zapsal se mezi Syny Velké medvědice. Následoval přesun do sektoru U Jedlí, kde jej zaujaly projekty Magic wood a Petrohradská klasika SD. V obou ladných liniích předvedl svůj mistrovský um a ukazatel rychlebské obtížnosti se s lehkostí přetáčí přes 7C na 8A! Na závěr ještě přidal SD nástupy Minimax a Medailón. Videa z přelezů a článek najdete na Martinově blogu. Dobrá podmínka dovolila i mě přelézt zajímavý směr na Červenáčka - Mám jednu ruku dlouhou.

$photo->label

"Magic wood"

přidal: Paťák | přidáno: 04.03.2014 (17.00:07) | poslední editace: 04.03.2014 (23.49:34)

Sardínie únor 2014, Rocca Doria

Pro výjezd na Sardínii se sesbírala skupina různě motivovaných Jeseničáků a Brňáků.Někdo chtěl prodat, co nabušil na překližce, jiný se rozlézt po delší pauze. Ve výsledku jsme všichni lezli stejně. Spravedlnost ale nakonec asi existuje, proto byl Asu za své dvoufázové tréninky odměněn nejtěžším skalpem výjezdu - Proverbi Antichi za 7c. Tomuto výkonu přihlížely lolity ze vsi, za přelez jej pozvaly na večeří s rodinou místního starosty. Danča lovila nebezpečně blízko 7a hranice a dovezla si několik 6c+. Já se snažil vyzkoušet co nejvce cest a držel se jednoho pokusu, většinou neúspěšného. Z cca 100 cest oblasti Rocca Dorie jsme jich prostoupili za 10 dní většinu. Je to super oblast, klidná, esteticky ladná, snadno a levně dostupná. Doporučujeme.

$photo->label

"King Arthur"

přidal: Paťák | přidáno: 03.03.2014 (10.20:22) | poslední editace: 03.03.2014 (9.22:13)

Průvodce: Bouldry v krasu leden 2014, Internety

Díky spolupráci s Adamem Ondrou a Tomášem Pilkou při přípravě podkladů a fotografické podpory Paťáka a Johnyho jsme pro Vás připravili bouldrové průvodce po jednotlivých částech Moravského krasu - Sloup, Holštejn, Rudice a Josefovské údolí. Společně se Žulovým vrchem (Brankopy, U Jedlí), který jsme také updateovali, patří tyto oblasti mezi nejzajímavější a nejatraktivnější nepískovcové oblasti na Moravě. Rozptyl obtížnosti i charakteru dává možnost si zabouldřit celému spektru výkonostních, či pohodových lezbců. Velice rádi bychom ocenili Vaše další připomínky k jednotlivým směrům, klasifikaci, nebo historii, které můžete směřovat na naší FB stránku, nebo mail. Přejeme příjemnou zábavu!

přidal: Dála | přidáno: 26.01.2014 (14.02:00) | poslední editace: 26.01.2014 (13.02:00)

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 13 17 >